Home      Montaż anteny sat      monitoring częstochowa    Kontakt     

Montaż anten satelitarnych

Montując antenę na wolnostojącym maszcie pamiętajmy, o podmuchach wiatru.
Potrafi on w niektórych wypadkach nawet wyrwać antenę (szczególnie te aluminiowe o bardzo słabych mocowaniach)
Dobierając wysokość na której będzie na dachu zainstalowana antena należy uwzględnić także poziom śniegu na dachu - w zimie wejście na dach celem odśnieżenia anteny grozi kalectwem !!!
• Wybierz miejsce instalacji anteny - powinno ono zapewniać widoczność nieba w kierunku południowym1
• Zgromadź materiały i narzędzia:
- zestaw antenowy, czyli antenę z konwerterem (Dla prawidłowego odbioru zalecane są anteny o średnicy 60 - 80 cm, większa średnica anteny gwarantuje Ci lepsze parametry odbioru sygnału telewizyjnego przy zmiennych warunkach pogodowych: opady deszczu lub śniegu, silny wiatr);
- maszt anteny lub wspornik montowany do ściany albo balustrady ,
- kabel antenowy o impedancji 75 Ω właściwy do instalacji satelitarnej, odpowiedni do użycia na zewnątrz (zalecany jest kabel z żyłą miedzianą),
- wtyczki typu „F" najlepiej nakręcane na kabel , dobrane do średnicy kabla koncentrycznego,
- klucze i narzędzia potrzebne do zamocowania masztu, wiertarkę z udarem i wiertła do ścian,
- kompas, kątomierz, linijkę,
- inne materiały - opaski do mocowania kabla lub klej, taśma izolacyjna, kołki rozporowe itp. oraz w przypadku kiedy nie ma możliwości
wykonania otworu do przepuszczenia kabla specjalny płaski odcinek kabla ze złączami typu „F", złączki do instalacji odgromowej.
• Na zakupy wybierz się do dobrego sklepu ze sprzętem satelitarnym, sprzętem RTV lub do marketu budowlanego.
• Poczekaj na ładną pogodę.
Montaż masztu lub wspornika anteny.
Masztem powinna być stalowa rura o średnicy zewnętrznej zalecanej w instrukcji montażu anteny (ok. 35 - 45 mm).
W sklepach z antenami satelitarnymi można zaopatrzyć się w różnego typu uchwyty do anten mocowane do muru, poziomej barierki lub słupa.
Wybierz uchwyt dostosowany do miejsca montażu.
Uchwyt należy zamocować do sztywnego podłoża i bardzo solidnie, ze względu na możliwe skutki upadku anteny.
W budynkach wyposażonych w instalację odgromową maszt powinien być podłączony do niej (przewodem 50 mm2 Cu lub 80 mm2 Fe), zewnętrzne żyły przewodów antenowych połączone z masztem (przewodem 40mm2 Cu).
Powyższe wymagania dotyczące zabezpieczenia nie obowiązują, jeśli antena umieszczona jest niżej niż 2 metry od szczytu dachu i bliżej niż 1,5 metra ściany od budynku, czyli na przykład na balkonie.
Prowadzenie przewodów.
Przewód łączący zestaw antenowy z dekoderem telewizji na kartę o dobrej jakości długości do 30 metrów (dłuższy po zastosowaniu wzmacniaczy) nie ma wpływu na jakość odbioru.
Odradzam łączenie odcinków przewodu, chyba, że użycie specjalnej złączki umieszczanej w oknie w postaci odcinka płaskiego kabla jest jedynym sposobem doprowadzenia sygnału od anteny do wnętrza budynku.
Przewód powinien być zamocowany i poprowadzony w miejscach gdzie nie ma ryzyka potknięcia się o przewód lub jego uszkodzenia.
Unikaj powstawania nagłych zagięć przewodu.
Jeśli konwerter jest wyposażony w specjalną uszczelkę zapobiegającą przenikaniu wody (przypomina „smoczek”), należy założyć ją na kabel najlepiej przed osadzeniem wtyczek (konwertery z rozsuwaną obudową nie wymagają uszczelki).
Po sprawdzeniu, jaka długość kabla jest Ci potrzebna, kup odcinek z przynajmniej 3 m rezerwą. Jeśli posiadasz dłuższy kabel, skróć go dopiero po jego ułożeniu Dobre rady.
Zobacz jak są ustawione anteny u sąsiadów.
Twoja też powinna być skierowana tak samo, gdyż większość anten w Polsce ustawiona jest na satelitę Hot Bird .
Zapamiętaj jakiś oddalony obiekt wskazywany przez ramię konwertera lub płaszczyznę czaszy i na tej podstawie ustaw Swoją antenę.
To najpewniejszy sposób wyznaczenia kierunku własnej anteny.
• Wskazania kompasu są zakłócane przez stalowe elementy konstrukcji budynku. Wyznacz potrzebny kierunek z miejsca oddalonego przynajmnie o kilka metrów od budynku.
• Jeśli nie możesz skorzystać z poprzednich wskazówek spróbuj ustawić antenę w kierunku słońca o godzinie 13 czasu letniego.
• Jeśli nie złapałeś sygnału z satelity, zmień minimalnie kąt B i ponownie szukaj sygnału, poruszając anteną w kierunku poziomym.
• Antena „patrzy" do góry pod kątem B. Daszek lub balkon powyżej mogą zasłonić sygnał z satelity.
• Antena nie będzie odbierać sygnału z satelity zasłoniętego przez bliskie budynki lub drzewa.
Pamiętaj o bezpieczeństwie, jeśli masz wątpliwości - wezwij instalatora szczególnie, jeśli konieczne jest zabezpieczenie odgromowe.
Profesjonalny instalator będzie mógł wykonać bardziej złożoną instalację, przystosowaną także do odbioru programów z satelity Astra.
.

© by monitoring Częstochowa All rights reserved. montaż domofonów częstochowa ,
montaż anten Lubliniec Konopiska kamery przemysłowe Częstochowa Montaż anten Myszków kominki Częstochowa Rehabilitacja Częstochowa Naprawa elektronarzędzi Częstochowa Kamizelki taktyczne Kamień do ogrodu Częstochowa figurki ogrodowe Częstochowa tanie noclegi Częstochowa montaż kamer Opole
montaż kamer Zabrze monitoring montaż kamer Bytom monitoring montaż kamer Gliwice monitoring montaż kamer Sosnowiec monitoring
montaż kamer Chorzów monitoring montaż kamer Jaworzno monitoring montaż kamer Tychy monitoring
montaż kamer Radomsko monitoring montaż kamer Wieluń monitoring montaż kamer Kluczbork monitoring montaż kamer Olesno monitoring montaż kamer Sieradz monitoring montaż kamer Mysłowice monitoring montaż kamer Czeladź monitoring montaż kamer Będzin monitoring puszki aluminiowe recykling leczenie światłem wózki dziecięce