Home      Montaż anteny sat      monitoring częstochowa    Kontakt     

KONWERTERY

Konwertery satelitarne można podzielić na wiele sposobów - najczęstszym kryterium jest liczba wyjść.
I tak wyróżniamy konwertery:
pojedyncze (single),

podwójne (twin),

poczwórne (quad),

ósemkowe (octo).

Knwertery tego typu (twin, quad, octo) umożliwiają niezależny odbiór programów satelitarnych na 2,4 czy 8 odbiornikach.
Istnieją także konwertery typu quattro - służą one do podłączenia multischwichy oraz konwertery monoblock - 2 w 1 czyli dwa pojedyncze konwertery zamknięte w jednej obudowie (razem z przełącznikiem diseqc) w ten sposób, że na antenie 80-90cm pozwalają na odbiór Astry i Hotbirda lub innych satelit oddalonych od siebie o ok.6 stopni.
Podstawowymi parametrami konwertera jest współczynnik szumów oraz wzmocnienie. Współczynnik szumów wyrażany jest w decybelach.
Typowymi wartościami są np. 0,3db czy 0,6db. Im liczba mniejsza tym lepiej.
Należy zwrócić uwagę na mały szczegół w opisach konwerterów: Ze względów marketingowych producenci prześcigają się sami w pomysłach jak zapisać współczynnik szumów.
I tak można przy liczbie decybeli spotkać różne skróty, np. typ, min, max.
Charakteryzują one te wielkości jako typowe, minimalne czy maksymalne.
Kolejną ważną wartością jest wzmocnienie konwertera: Wartość ta powinna mieścić się w przedziale 45-65dB.
Ważne jest by wzmocnienie w całym paśmie było mniej więcej równe (wahania do 8db).

Na rynku można dostać wiele modeli konwerterów. Warto wspomnieć o tym, że do anten parabolicznych stosuje się nieco inne konwertery niż do offsetów.
Najczęściej kupuje się konwertery zintegrowane. Warto pamiętać, że można dostać także konwertery bez promiennika (kupuje się go osobno - istnieją modele z regulacją, dzięki której można uzyskać optymalne wyniki dla danej anteny)
Dobierając konwerter warto popatrzyć na wielkość jego promiennika. Np. Wiadomo, że zeza można stawiać już na antenach 70cm, chociaż są to warunki ekstremalne.
W takim wypadku należy zaopatrzyć się w konwertery z bardzo małymi promiennikami, gdyż inaczej nie ustawi się zeza (przy antenie 90cm zwykłe konwertery się prawie że stykają).

© by monitoring Częstochowa All rights reserved. montaż domofonów częstochowa ,
montaż anten Lubliniec Konopiska kamery przemysłowe Częstochowa Montaż anten Myszków kominki Częstochowa Rehabilitacja Częstochowa Naprawa elektronarzędzi Częstochowa Kamizelki taktyczne Kamień do ogrodu Częstochowa figurki ogrodowe Częstochowa tanie noclegi Częstochowa montaż kamer Opole
montaż kamer Zabrze monitoring montaż kamer Bytom monitoring montaż kamer Gliwice monitoring montaż kamer Sosnowiec monitoring
montaż kamer Chorzów monitoring montaż kamer Jaworzno monitoring montaż kamer Tychy monitoring
montaż kamer Radomsko monitoring montaż kamer Wieluń monitoring montaż kamer Kluczbork monitoring montaż kamer Olesno monitoring montaż kamer Sieradz monitoring montaż kamer Mysłowice monitoring montaż kamer Czeladź monitoring montaż kamer Będzin monitoring puszki aluminiowe recykling